Porady i przepisy kulinarne

Zdrowie

Smaczne przepisy na dania z zakwasem kapuścianym

Przepis na pyszną zupę na zakwasie

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że z zakwasem kapuścianym można z powodzeniem ugotować zupę i to nawet pomidorową, w której to przypadku użyje się suszonych pomidorów, pomidorów z puszki, soli, pieprzu i zakwasu kapuścianego w formie płynnej. Warto jednak wybierać naturalne zakwasy, które podkreślą smak, a jednocześnie będą skarbnicą wielu wartości odżywczych. Takie produkty można łatwo zakupić w sklepie z ekologiczną żywnością i rzecz jasna będzie to taki prawdziwy zakwas, czyli ten, który uzyskano w sposób naturalny. Taki naturalny różni się od tego najtańszego, gorszej jakości, który to jest po prostu sokiem z kapusty wymieszanym z octem. Taka mieszanka tworzy się szybciej i jest znacznie bardziej opłacalna, przy zachowaniu podobnego smaku. Warto pamiętać jednak, że gorszej jakości odpowiednik nie ma w sobie tej samej witaminy C i kwasu foliowego, co naturalnie fermentowany odpowiednik. Zakwas tego rodzaju można też uzyskać we własnej kuchni, kisząc kapustę. Nie dla każdego opcja ta jest dostatecznie atrakcyjną, bo trzeba rzecz jasna poświęcić na to sporą ilość czasu. Trzeba się w tym konkretnym przypadku nieco napracować, ale warto to uczynić, bo zupa pomidorowa będzie mieć bardziej pełny smak i jednocześnie będzie zdrowsza.

Jak sprawić, by zupa miała jeszcze lepszy smak?

Jakaś część z nas ma tę tendencję do bielenia zupy dość kwaśną śmietanką. Pytanie brzmi, czy tego typu dodatek pogarsza smak, bo naturalny zakwas kapuściany i kwaśna śmietana, to sporo kwaśnych substancji. Niemniej jednak tu liczą się proporcje, a nie to czy używamy jednego kwaśnego składnika, czy też dwóch. Jeśli zaś chodzi o inne przyprawy takie jak pieprz i sól to można użyć takowych, wtedy gdy zupa jest już w głębokim talerzu lub w misce, po to, by odmienić jej smak. Dla pewnej części z nas wystarczy dodanie odrobiny pieprzu i soli, a śmietana będzie raczej zbędnym dodatkiem. Dodatkowa kwestia jest powiązana z użyciem jogurtu naturalnego, gdyż produkt ten też może zabielić pomidorową z zakwasem kapuścianym, ale jogurt dla pewnej części z nas jest opcją lepszą, bo zawiera mniej tłuszczu.

Czy pomidorowa z zakwasem kapuścianym jest lepsza?

Nie da się ukryć, że zakwas kapuściany w pomidorowej to ten bardziej naturalny i zdrowszy sposób zakwaszania niż na przykład śmietana. Warto też odstawiać produkty zawierające konserwanty, by zauważyć korzyści dla naszego zdrowia. Zakwas z kapusty to doskonały produkt, który warto wprowadzić do codziennej diety. Można spożywać go samodzielnie albo dodając do ulubionych potraw. Najważniejsze jednak, by wybrać wysokiej jakości, naturalny produkt, który będzie niezwykle dobroczynny dla naszego organizmu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *